www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

etnik Archív
2019. június SzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzV Aktuális program:
2019.06.25.
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

FESZTIVÁL HÍREK

2015.05.02. 17:32

Közhírré tétetik: nyerteseket hirdetünk!


A végéhez közeledik a 25. Mediawave Film és Zenei Együttlét. A hagyományok szerint a Párhuzamos Kultúra díjak átadása után kerülnek a nyilvánosság elé a filmes versenyprogram győztesei. Öt napon keresztül három moziteremben peregtek a filmek, és a zsűri döntött. Íme.

 

DÍJLISTA / AWARD LIST - MEDIAWAVE 2015

 

Nemzetközi Nagyjáték és Kisjátékfilm zsűri / International Feature and Short Fiction Film Jury

 

Stefan KITANOV (BUL): Sofia Film filmfesztivál igazgatója, producer /
Director of Sofia Film Festival, producer
Basak EMRE (TUR): director of Festival on Wheels, producer / A Festival on Wheels igazgatója, producer
PÁLFI György (HUN): filmrendező / director

Legjobb játékfilm díj / Best Feature Film
Lucy MULLOY (CUBA/UK/USA): UNA NOCHE

 

Legjobb kisjátékfilm / Best Short Fiction Film
Vahram MKHITARYAN (POL): Tejtestvér / Mleczny brat / Milky Brother

 

Kisjátékfilm különdíj / Special Mention
SZABÓ Simon (HUN): Fal / Wall

 


 

Nemzetközi és Magyar Animációs és Kísérleti Film Zsűri / International and Hungarian Animation and Experimental Film Jury

 

SZEMADÁM György (HUN): képzőművész, író/ fine artist, writer
Victor VELCULESCU (ROM): animációs filmrendező, operatőr / animation film director, cinematographer
Sayoko KINOSHITA (JPN): animációs filmrendező, a Hiroshima Animációs Film Fesztivál igazgatója / animation film director, director of HIROSHIMA Animation Film Festival

 

Legjobb nemzetközi animációs film / Best International Animation Film
Ülö PIKKOV (EST): Tik Tak

 

Legjobb magyar animációs film / Best Hungarian Animation Film
SZILÁGYI VARGA Zoltán (HUN): A jókedvű örmény temetése / A Merry Funeral


Legjobb kísérleti Film / Best Experimental Film
BORSODY István & KISS Sándor (HUN): Egy kéz élete / Life of a Hand

 

Az új utakat kereső fiatal animációs filmesek díja /
Special Prize for Film Makers Looking for New Ways

KOSKA Zoltán (HUN): Social Animals

 

Nemzetközi dokumentumfilm zsűri / International Documentary Film Jury

 

Sergey BUKOVSKY (UKR): dokumentumfilm rendező / dokumentary film maker
Boris MITIC (SRB): dokumentumfilm rendező / documentary film director
BUGLYA Sándor (HUN): filmrendező / film director

 

Legjobb hosszú dokumentumfilm / Best Feature-Length Documentary Film
GERŐ Marcel (HUN): Káin gyermekei / Cain’s Children

 

Legjobb rövid dokumentumfilm / Best Short Documentary Film
Vita DRYGAS (POL): Kés a feleségben / Noz w wozie / Knife in the Wife

 

Magyar dokumentum és kisjátékfilmek zsűrije / Jury of Hungarian Documentary and Short Fiction Films

 

Norah Mc GETTIGAN (IRL): filmrendező / film director
Iliana KITANOVA (BUL): színésznő / actress
Ella DAVLETSHINA (RUS): a Meetings in Siberia Filmfesztivál igazgatója, dokumentumfilm rendező / Director of Meetings in Siberia, documentary film director

 

Legjobb magyar kisjátékfilm / Best Hungarian Short Fiction Film
HÖRCHER Gábor (HUN): Ricsi

 

Legjobb magyar dokumentum film / Best Hungarian Documentary Film
ZSIGMOND Dezső (HUN): A rákok királya / King of Crabs

 


2. Úton Online Filmfesztivál
2nd On the Road Online Film Festival

 

ÚTON Online film zsűri / ON THE ROAD Online Film Jury

 

DURST György (HUN): producer
MUHI András (HUN): producer
VARGA Balázs (HUN): filmkritikus / film critic

 

Legjobb online kisjátékfilm / Best Online Fiction Film
Fred GÉLARD (FRA): Free Party

 

Legjobb online animációs film / Best Online Animation Film
Eva SZEKERESOVA (SLK): Sila prí»aľlivosti / Force of Attraction / A vonzás hatalma

 

 

Legjobb hosszú online dokumentum film / Best Feature-length Online Documentary Film
Pavel FATTAKHUTDINOV & Svetlana BOBROVA (RUS): Great Siberian Rivers. Biryusa /
Nagy Szibériai folyók Birjusa

 

Legjobb rövid online dokumentum film / Best Short Online Documentary Film
DOMONKOS János (HUN): Hajvágás / Haircut

 

Ossza meg ismerőseivel:
KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák