www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

  

FIGYELEM!

már lehet nevezni 

FILMEKET ÉS KÖZÖSSÉGI ALAPÚ

ZENEI ÉS MÁS MŰVÉSZEI PRODUKCIÓKAT,

MŰHELYEKET!

legkésőbb:

2019. január 10-ig

 

 

kiemelt tematika:

RÍTUS

amely a művészeti és közösségi nevezésekre

is érvényes 

 

A részleteket, nevezések aktuális helyzetét

keresd az Együttlét weboldalán!

 

  

FIGYELEM!

már lehet nevezni 

FILMEKET ÉS KÖZÖSSÉGI ALAPÚ

ZENEI ÉS MÁS MŰVÉSZEI PRODUKCIÓKAT,

MŰHELYEKET!

legkésőbb:

2019. január 10-ig

 

 

kiemelt tematika:

RÍTUS

amely a művészeti és közösségi nevezésekre

is érvényes 

 

A részleteket, nevezések aktuális helyzetét

keresd az Együttlét weboldalán!

 

etnik Archív
2018. december SzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVH Aktuális program:
2018.12.16.
01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

Filmek

SzélSzél
Wind

Szél
Németország
Rendező: Robert LÖBEL
4 min. 2013,
szöveg nélkül
Forgalmazó: Louise Peter
E-mail:
Gyártó: Robert Löbel
Forgatókönyv: Robert Löbel
Operatőr: Robert Löbel
Animátor: Robert Löbel
Vágó: Robert Löbel

Film a mindennapokról egy szeles országban. A lakosai nap, mint nap tehetetlenül ki vannak téve az időjárás viszontagságainak. Ám megtanultak együtt élni nehéz körülményeikkel.

Fontosabb bemutatási helyek:
  • 10.4.2013 * PICTOPLASMA BERLIN (Competition, Germany)
  • 15.4.2013 * 25th FILMFEST DRESDEN – INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Competition, Germany)
  • 23.4.2013 * 20th INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL 2013 STUTTGART (Competition, Germany)
  • 23.4.2013 * 42nd SEHSÜCHTE FILMFESTIVAL (Competition, Potsdam, Germany)
  • 24.4.2013 * KURZSUECHTIG 2013 – DAS LEIPZIGER KURZFILMFESTIVAL (Competition, Germany)
  • 24.4.2013 * BRUSSELS SHORT FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Belgium)
  • 3.5.2013 * ANIFILM – INTERNATIONAL FESTIVAL OF ANIMATED FILMS (Int’l Competition, Czech Republic)
  • 10.5.2013 * AIAF - AUSTRALIAN INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Australia)
  • 17.5.2013 * NORTHWEST ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Portland, USA)
  • 22.5.2013 * BACKUP FESTIVAL WEIMAR (Competition, Germany)
  • 4.6.2013 * 29th INTERNATIONAL SHORT FILM FETSIVAL HAMBURG (Competition, Germany)
  • 10.6.2013 * ANNECY INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL (Int’l Competition, France)
  • 20.6.2013 * MIAF – MELBOURNE INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Australia)
  • 19.6.2013 * EDINBURGH INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Ireland)
  • 27.6.2013 * FEST ANCA – INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Slovakia)
  • 24.7.2013 * SICAF 2013 - SEOUL INTERNATIONAL CARTOON & ANIMATION FILM FESTIVAL (Int’l Competition, South Korea)
  • 28.7.2013 * SUPERTOON – INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Croatia)
  • 9.8.2013 * 4th ANIBAR INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Kosovo)
  • 14.8.2013 * 21st INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL OF BRAZIL – ANIMA MUNDI 2013 (Int’l Competition, Brazil)
  • 17.08.2013 * 37th OPEN AIR FILMFEST WEITERSTADT (Competition, Germany)
  • 22.8.2013 * FAVOURITES FILM FESTIVAL BERLIN (Germany)
  • 23.08.2013 * 9th FILM FEST DER NEUE HEIMAT FILM (Germany)
  • 4.9.2013 * GREEN SCREEN – INTERNATIONALES NATURFILMFESTIVAL ECKERNFÖRDE (Competition, Germany)
  • 05.09.2013 * 6th PARIS’S ANIMATED FILM FESTIVAL L’ÉQUIPE CROQ’ANIME (Int’l Competition, France)
  • 11.9.2013 * 9th WORLD FESTIVAL OF ANIMATED FILM IN VARNA (Int’l Competition, Bulgaria)
  • 13.09.2013 * 3rd ODERKURZ-FILMSPEKTAKEL (Competition, Germany)
  • 18.09.2013 * FILMKUNSTMESSE LEIPZIG „KURZ VOR FILM – DER VORFILMTEST“ (Leipzig, Germany)
  • 02.10.2013 * SHNIT – INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Switzerland)
  • 02.10.2013 * 18th FESTIVAL DES DEUTSCHEN FILMS IN PARIS (France)
  • 5.10.2013 * ANIMATOU – INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVAL GÉNEVE (Int’l Competition, Switzerland)
  • 05.10.2013 * 10th FILMFEST EBERSWALDE (Competition, Germany)
  • 09.10.2013 * DUHOK – 2nd INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Iraq)
  • 10.10.2013 * 8th INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL - VILNIUS FILM SHORTS (Int’l Competition, Lithuania)
  • 11.10.2013 * AHOI – INTERNATIONALES STUDENTISCHES KURZFILMFESTIVAL HAMBURG 2013 (Competition, Germany)
  • 17.10.2013 * 15th INTERNATIONALES TRICKFILM-WOCHENENDE WIESBADEN (Competition, Germany)
  • 18.10.2013 * OTTAWA INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Canada)
  • 23.10.2013 * 3rd ODERKURZFILMSPEKTAKEL WANDERKINO "KINOBAR PRAGER FRÜHLING" (Leipzig, Germany)
  • 25.10.2013 * LIAF - LONDON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, UK)
  • 26.10.2013 * BIG CARTOON FESTIVAL 2013 (Int’l Competition, Moscow, Russia)
  • 26.10.2013 * 3rd ODERKURZFILMSPEKTAKEL WANDERKINO "BROTFABRIK BERLIN" (Berlin, Germany)
  • 28.10.2013 * 56th DOK LEIPZIG – INTERNATIONALES LEIPZIGER FESTIVAL FÜR DOKUMENTAR- UND ANIMATIONSFILM (Competition, Germany)
  • 30.10.2013 * CURTA CINEMA 2013 (Panorama Infanto Juvenil, Rio de Janeiro, Brazil)
  • 03.11.2013 * 11th KALPANIRJHAR INTERNATIONAL SHORT FICTION FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Kolkata, India)
  • 05.11.2013 * FILMFEST BRAUNSCHWEIG (Best of KurzFilmFestival Hamburg, Germany)
  • 6.11.2013 * GIRAF ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Canada)
  • 07.11.2013 * “ANIMAX SKOPJE FEST” – MACEDONIAN INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Macedonia)
  • 07.11.2013 * 15th PUCHON INTERNATIONAL STUDENT ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Korea (South))
  • 07.11.2013 * 5th PSSST! SILENT FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Croatia)
  • 09.11.2013 * 3rd ODERKURZFILMSPEKTAKEL WANDERKINO "FILMTHEATER UNION" (Fürstenwalde, Germany)
  • 12.11.2013 * KLIK! AMSTERDAM ANIMATION FESTIVAL (Int’l Competition, Netherlands)
  • 12.11.2013 * 29th INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL – INTERFILM 2013(Competition, Germany)
  • 13.11.2013 * EXTOTOONS (Buenos Aires, Argentina)
  • 15.11.2013 * UNLIMITED – DAS KURZFILMFESTIVAL KÖLN (Competition, Germany)
  • 19.11.2013 * 3rd ODERKURZFILMSPEKTAKEL WANDERKINO „LIUBITUWA“(Dresden, Germany)
  • 27.11.2013 * BANG! SHORT FILM FESTIVAL (“bangimation” programme, UK)
  • 29.11.2013 * 1st “TOAMNA DE AUR” FILM FESTIVAL (Out-of Competition Section, Moldova)
  • 02.12.2013 * 10th ANIMATEKA INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL (Official Selection, Ljubljana, Slovenia)
  • 06.12.2013 * INTERNATIONALES KURZFILMFESTIVAL „24 STUNDEN VON NÜRNBERG“ (Germany)
  • 06.12.2013 * 24th BIELEFELDER KURZFILMWETTBEWERB „STADTGESCHICHTEN“ (Bielefeld, Germany)
  • 16.12.2013 * 8th STREAMINGFESTIVAL FOR AUDIO VISUAL ART (The Hague, Netherlands)
  • 24.12.2013 * 5th ANTARCTIS SHORT, DOCUMENTARY AND ANIMATION FILM FESTIVAL (Antarctica)
  • 22.01.2014 * INTERNATIONAL FILM FESTIVAL ROTTERDAM (Kids on the floor, Netherlands)
  • 29.01.2014 * 24th CINÉ JUNIOR FESTIVAL (Int’l Competition, France)
  • 31.01.2014 * 36th CLERMONT-FERRAND INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Section: Kids, Soirée Allemande 2014, France)
  • 04.02.2014 * 31st ENVIRONMENTAL INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Short Film Competition, Paris, France)
  • 13.02.2014 * FESTIVAL MEME PAS PEUR – FESTIVAL INTERNATIONAL DU FILM FANTASTIQUE DE LA RÉUNION (Int’l Competition, Saint-Philippe, La Réunion)
  • 18.02.2014 * 17th INTERNATIONAL FILM FESTIVAL ZOOM – ZBLIŻENIA (Official Selection, Poland)
  • 22.02.2014 * VIDEONALE – DER VIDEO- UND FILMWETTBEWERB IN FRIEDRICHSHAGEN (Screening, Berlin)
  • 01.03.2014 * 17th MONTREAL INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (FIFEM) (Int’l Competition, Canada)
  • 05.03.2014 * SAN LUIS OBISPO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 07.03.2014 * WATERSPRITE 2014 – THE CAMBRIGDE INTERNATIONAL STUDENT FILM FESTIVAL (UK)
  • 07.03.2014 * NEW YORK INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (Int’l Competition, USA)
  • 07.03.2014 * 33rd BRUSSELS ANIMATION FILM FESTIVAL – ANIMA 2014 (Int’l Competition, Belgium)
  • 09.03.2014 * FREEZE FRAME – THE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL FOR KIDS OF ALL AGES (Official Selection, Canada)
  • 12.03.2014 * 26th MINIMALEN SHORT FILM FESTIVAL TRONDHEIM (Official Selection, Norway)
  • 12.03.2014 * 16th FEC FESTIVAL – EUROPEAN SHORT FILM FESTIVAL FROM REUS (Official competitive category, Spain)
  • 12.03.2014 * 18th REGARD – SAGUENAY INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Panorama L’Allemagne, Canada)
  • 17.03.2014 * 11th KINOKI INTERNATIONAL COLLEGE FILM FESTIVAL (Competition Category: Animation, Mexico)
  • 19.03.2014 * 20th INTERNATIONALE KURZFILMWOCHE REGENSBURG (Competition, Germany)
  • 19.03.2014 * CA’ FOSCARI SHORT FILM FESTIVAL 4 (aug&ohr program, Venice, Italy)
  • 19.03.2014 * 17th HOLLAND ANIMATION FILM FESTIVAL (Competition for European Student films, Utrecht, Netherlands)
  • 20.03.2014 * FÊTE DE L’ANIM (Official Selection, France)
  • 20.03.2014 * TAOS SHORTZ FILM FEST (Official Selection, USA)
  • 24.03.2014 * 5th FESTIVAL INTERNATIONAL DU COURT MÉTRAGE D’ANIMATION (Official Selection, France)
  • 25.03.2014 * 14th FESTIVAL LANZAROTE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Lanzarote)
  • 26.03.2014 * 15th LANDSHUTER KURZFILMFESTIVAL (Competition category: Animation, Germany)
  • 27.03.2014 * CLUJ SHORTS INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Official Selection, Romania)
  • 27.03.2014 * TAIWAN INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (Official Selection, China)
  • 27.03.2014 * 18th FILMFEST SCHLESWIG-HOLSTEIN (Competition, Germany)
  • 28.03.2014 * 30th EUROPEAN CINEMA FESTIVAL OF LILLE (Int’l Competition, France)
  • 30.03.2014 * 22nd INTERNATIONALES FILMFESTIVAL CONTRAVISION (Competition, Germany)
  • 04.04.2014 * 10th FAUX FILM FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 04.04.2014 * REEL 2 REAL INTERNATIONAL FILM FESTIVAL FOR YOUTH (Official Competition, Canada)
  • 04.04.2014 * MONSTRONALE FESTIVAL 2014 (Special Program: Glaubensfragen, Germany)
  • 06.04.2014 * 13th ATLANTIC FILM FESTIVAL FOR YOUTH (Official Selection, USA)
  • 07.04.2014 * 6th CMS INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (Short Animation Competition, India)
  • 07.04.2014 * 3rd FESTIVAL ANIMEDIA (Int’l Competition, Panama)
  • 08.04.2014 * 23rd ASPEN SHORTFEST (Official Selection, USA)
  • 09.04.2014 * 14th INDEPENDENT DAYS FILMFEST (Competition, Germany)
  • 10.04.2014 * 13th TIBURON INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Int’l Competition, USA)
  • 10.04.2014 * 17th CARTOONS ON THE BAY – INTERNATIONAL TELEVISION AND CROSS-MEDIA ANIMATION FESTIVAL (Official Selection, Venice, Italy)
  • 11.04.2014 * 28th BOZNER FILMTAGE (7th No Words Competition, Italy)
  • 11.04.2014 * SHORTS.14 KURZFILMFESTIVAL DER HOCHSCHULE OFFENBURG (Non-Competition, Germany)
  • 11.04.2014 * 2nd FILM FESTIVAL OF LAUGHTER (Official Selection, Zagreb, Croatia)
  • 17.04.2014 * 4th NEW VISION INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Competition, Kiev, Ukraine)
  • 17.04.2014 * 15th SCHWEINFURTER KURZFILMTAGE (Competition, Germany)
  • 18.04.2014 * 3rd CINEMA PERPETUUM MOBILE FILM FESTIVAL (Official Competition: Animation, Belarus)
  • 19.04.2014 * MAUFLIMMERN – DIE MEMMINGER KURZFILMNACHT (Competition, Germany)
  • 22.04.2014 * 6th SENE FILM, MUSIC & ARTS FESTIVAL (Official Selection, Rhode Island, USA)
  • 23.04.2014 * 26th EUROPEAN MEDIA ART FESTIVAL OLDENBURG (Germany)
  • 24.04.2014 * 11th INDIELISBOA – LISBON INTERNATIONAL INDEPENDENT FILM FESTIVAL (IndieJunior Selection, Portugal)
  • 24.04.2014 * 15th ON LOCATION: MEMPHIS INT’L FILM & MUSIC FEST (Official Selection, USA)
  • 24.04.2014 * 37th GRENZLAND FILMTAGE (Official Selection, Germany)
  • 25.04.2014 * ANIMATRICKS ANIMATION FESTIVAL (Official Selection, Helsinki, Finland)
  • 30.04.2014 * 5th HILL COUNTRY FILM FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 01.05.2014 * 9th SUNSCREEN FILM FESTIVAL (Official Selection, St. Petersburg, Florida, USA)
  • 01.05.2014 * 6th LEIDEN INTERNATIONAL SHORT FILM EXPERIENCE (Official Selection, Netherlands)
  • 02.05.2014 * 16th TRÈS COURT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, France)
  • 03.05.2014 * 20th KURZFILMTAGE THALMÄSSING (Official Selection, Germany)
  • 05.05.2014 * ANIMAYO – INTERNATIONAL FESTIVAL OF ANIMATED FILMS, VISUEL EFFECTS AND VIDEOGAMES (Int’l Competition, Spain)
  • 06.05.2014 * 3rd INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL CHILEMONOS 2014 (Int’l Short film Competition, Chile)
  • 07.05.2014 * 25th INTERNATIONALES FILMFEST EMDEN-NORDERNEY (Special Program “Filmfest meets Einstein, Germany)
  • 10.05.2014 * 2nd BOSTON INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (“Best of New York Festival”, USA)
  • 11.05.2014 * 22nd DEUTSCHE KINDER-MEDIEN-FESTIVAL GOLDENER SPATZ (Competition, Category: Information/Dokumentation, Germany)
  • 14.05.2014 * CINESOGNI – CIRCOLO DEL CINEMA „SOGNI“ (Competition: Animation, Italy)
  • 15.05.2014 * KLOOSTERKINO “SCREENING ON LOCATION” (Screening, Netherlands)
  • 16.05.2014 * ROOFTOP FILMS SUMMER SERIES (Official Selection, USA)
  • 16.05.2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE HAMBURG (Competition, Germany)
  • 24.05.2014 * NOMINIERUNG DEUTSCHER WEBVIDEOPREIS 2014 (Germany)
  • 27.05.2014 * TISSA FILM FESTIVAL (Children Program, Morocco)
  • 27.05.2014 * FICA 2014 – INTERNATIONAL ENVIRONMENTAL FILM AND VIDEO FESTIVAL (Official Selection, Brazil
  • 29.05.2014 * WILDSOUND FILM FESTIVAL (Best of Shorts, Toronto, Canada)
  • 29.05.2014 * KONTAKT – DAS KULTURFESTIVAL BAMBERG (Eventscreening, Germany)
  • 30.05.2014 * 54th ZLIN FILM FESTIVAL (Int’l Student Film Competition “Zlín dog”, Czech Republic)
  • 31.05.2014 * 13th MOSTRA DE CURTMETRAGES - DR. MABUSE (Official Selection, Spain)
  • 02.06.2014 * TBILISI INTERNATIONAL STUDENT FILM FESTIVAL “AMIRANI 2014” (Official Selection, Georgia)
  • 09.06.2014 * WILLIAMSBURG CURATION EVENT (Eventscreening, USA)
  • 14.06.2014 * TORONTO ANIMATION ARTS FESTIVAL INTERNATIONAL 2014 (Official Selection, Canada)
  • 14.06.2014 * 21st RÜSSELSHEIMER FILMTAGE 2014 (Competition, Germany)
  • 19.06.2014 * 2nd SCHNONGS STUDENTISCHES KURZFILMFESTIVAL (Official Selection, Germany)
  • 20.06.2014 * 12th FESTIVAL DE CINEMA BRESCELLO (Official Selection, Italy)
  • 22.06.2014 * 4th PALM SPRINGS SHORTFEST ONLINE FILM FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 23.06.2014 * 9th SARDINIA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Italy)
  • 24.06.2014 * FEST – NEW DIRECTORS | NEW FILMS FESTIVAL 2014 (Official Selection, Portugal)
  • 29.06.2014 * 15th MAREMETRAGGIO INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Maremetraggio Section, Italy)
  • 03.07.2014 * 17th REVELATION PERTH INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Australia)
  • 03.07.2014 * 10th INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL DETMOLD (Competition, Germany)
  • 05.07.2014 * 22nd CURTAS VILA DO CONDE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Curtinhas Competition, Portugal)
  • 06.07.2014 * KINO, MOND UND STERNE 2014 (Screening, Munich, Germany)
  • 09.07.2014 * 12th SALENTO FINIBUS TERRAE – INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Inter’l Competition, Italy)
  • 15.07.2014 * 10th GROSSMANN FANTASTIC FILM & WINE FESTIVAL (Official Selection, Slovenia)
  • 17.07.2014 * 35th DURBAN INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Short film Competition, South Africa)
  • 17.07.2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE FRANKFURT (Screening, Germany)
  • 17.07.2014 * 7th INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL ANIMATOR 2014 (Official Selection, Poznan, Poland)
  • 18.07.2014 * 10th LAGO FILM FEST (Official Selection, Italy)
  • 18.07.2014 * 7th INTERNATIONAL DOCUMENTARY AND SHORT FILM FESTIVAL OF KERALA (Int’l Section, India)
  • 24.07.2014 * ANIMATION BLOCK PARTY (Rooftop Films, New York, USA)
  • 24.07.2014 * 21st CAPALBIO CINEMA INT’L SHORT FILM FEST (non-competitive Junior, Italy)
  • 26.07.2014 * 17th MOTOVUN FILM FESTIVAL (“Motovun Shorts” Category, Croatia)
  • 27.07.2014 * 13th EUGANEA FILM FESTIVAL (Int’l Short Animation Competition, Italy)
  • 28.07.2014 * MALESCORTO FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Italy)
  • 28.07.2014 * 12th CINEMADAMARE 2014 (Official Selection, Italy)
  • 29.07.2014 * 10th TRAVERSE CITY FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, USA)
  • 31.07.2014 * CINEFRINGE FILM FESTIVAL (Official Selection, Edinburgh, Scotland)
  • 01.08.2014 * SHORTORAMA (Screening, France)
  • 01.08.2014 * 8th FESTIVAL INTERNACIONAL DE CORTOMETRAJES HAYAH (Official Selection, Panama)
  • 02.08.2014 * 10th INDPANDA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, China)
  • 02.08.2014 * 8th FILM AND ART FESTIVAL TWO RIVERSIDES (In The Short Run Section, Poland)
  • 05.08.2014 * ALPINALE KURZFILMFESTIVAL 2014 (Official Selection, Austria)
  • 05.08.2014 * 12th MOLISECINEMA (Int’l Competition, Italy)
  • 07.08.2014 * SHORTYNALE KURZFILMFESTIVAL KLOSTERNEUBURG 2014 (Official Selection, Austria)
  • 10.08.2014 * MANCSTERCON ANIMATION FESTIVAL (Official Selection, Manchester, UK)
  • 10.08.2014 * 15th LUCANIA FILM FESTIVAL (Official Selection, Italy)
  • 13.08.2014 * SHORTS AT MOONLIGHT (Competition, Mainz, Germany)
  • 14.08.2014 * 38th OPEN-AIR FILMFEST WEITERSTADT (Competition, Germany)
  • 18.08.2014 * 26th GOLDEN DIANA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Austria)
  • 23.08.2014 * 3rd BERLIN CINEMA SUMMER PARTY (Screening, Berlin, Germany)
  • 23.08.2014 * FILMFESTIVAL OBERURSEL 2014 (Competition, Germany)
  • 23.08.2014 * LANGE NACHT DES KURZEN FILMS GERA (Competition, Germany)
  • 23.08.2014 * AEROE SHORT FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, Denmark)
  • 25.08.2014 * 29th ODENSE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Denmark)
  • 26.08.2014 * MONTERREY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Mexico)
  • 29.08.2014 * 13th SILHOUETTE FILM FESTIVAL (Official Selection, Paris, France)
  • 02.09.2014 * 10th BUDAPEST SHORT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL – BUSHO (Int’l Competition, Hungary)
  • 03.09.2014 * PRIX THE COURT PATHÉ (Screening, Switzerland)
  • 13.09.2014 * KUNSTSCHUTZBUNKER IM HAGENER BUNKER IM RAHMEN TAG DES OFFENEN DENKMALS (Screening, Hagen, Germany)
  • 15.09.2014 * 17th AUBURN INT’L FILM FESTIVAL FOR CHILDREN AND YOUNG ADULTS (Official Selection, Australia)
  • 16.09.2014 * 6th ANIMAGE – INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL OF PERNAMBUCO (Official Selection, Brazil)
  • 18.09.2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE MÜNCHEN (Screening, Germany)
  • 18.09.2014 * FLOßKINO NR°14 (Screening, Berlin, Germany)
  • 19.09.2014 * 16th BELO HORIZONTE INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Official Selection, Brazil)
  • 21.09.2014 * 37th LUCAS – INTERNATIONAL CHILDREN’S FILM FESTIVAL (Out of Competition, Germany)
  • 22.09.2014 * 17th SARDINIA INTERNATIONAL ETHNOGRAPHIC FILM FESTIVAL – SIEFF 2014 (Official Selection, Italy)
  • 22.09.2014 * 1st SHORTVISIONS INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL NINGBO (Animation Section, China)
  • 24.09.2014 * 11th NAOUSSA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Greece)
  • 24.09.2014 * 32nd CARROUSEL INTERNATIONAL DU FILM – RIMOUSKI 2014 (Official Selection, Canada)
  • 24.09.2014 * GOLDEN ORCHID INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVAL (Animated Short Films, USA)
  • 25.09.2014 * 28th EDMONTON INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Canada)
  • 25.09.2014 * KOREAN INDEPENDENT ANIMATION FESTIVAL (Section: Award Winning Films of Holland Animation Festival, Corea)
  • 25.09.2014 * HELL’S HALF MILE FILM & MUSIC FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 26.09.2014 * 10th EUROPEAN SHORT FILM FESTIVAL AT MIT (Official Selection, USA)
  • 29.09.2014 * 21st INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL KROK (Official Selection, Russia)
  • 30.09.2014 * 12th FESTIVAL DE CINE SOLIDARIO DE GUADALAJARA (Official Selection, Spain)
  • 01.10.2014 * 7th FILMZEITKAUFBEUREN (Competition, Kinderfilmzeit, Germany)
  • 02.10.2014 * 7th ANIMASYROS INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL + FORUM (Official Selection, Syros Island, Greece)
  • 02.10.2014 * TRILOGIE 8’ STADT ISST LAND FILM FESTIVAL (Screening, Berlin, Germany)
  • 03.10.2014 * 9th ANIM’EST – INTERNATIONAL ANIMATION FILM FESTIVAL (Official Selection, Romania)
  • 04.10.2014 * EKOFILM 2014 (Official Selection, Czech Republic)
  • 06.10.2014 * 11th CURTOCIRCUÍTO – INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Official Competition, Section RADAR, Spain)
  • 07.10.2014 * 11th EUROPEAN ANIMATED FILM FESTIVAL BALKANIMA 2014 (Official Selection, Belgrade, Serbia)
  • 08.10.2014 * 9th SAPPORO INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL & MARKET (Official Selection, Japan)
  • 08.10.2014 * 43rd FESTIVAL DU NOUVEAU CINEMA 2014 (Children’s Program, Montreal, Canada)
  • 09.10.2014 * 11th SEDICICORTO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Competitive Section ANIMALAB, Italy)
  • 11.10.2014 * KUNST- UND KULTURFESTIVAL KUNSTKREUZ (Screening, Berlin, Germany)
  • 11.10.2014 * 20th CINE’ECO SEIA - FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINEMA AMBIENTAL DA SERRA DA ESTRELA (Official Selection, Portugal) *YOUTH JURY SHORT FILM AWARD*
  • 14.10.2014 * 31st TEHRAN SHORT FILM FESTIVAL (Int’l Competition, Iran)
  • 15.10.2014 * INTERNATIONAL FILM FESTIVAL OF FINE ARTS (Official Selection, Szolnok, Hungary)
  • 15.10.2014 * LAUSANNE UNDERGROUND FILM & MUSIC FESTIVAL (Official Selection, Switzerland)
  • 16.10.2014 * BE THERE! CORFU ANIMATION FESTIVAL (Official Selection, Greece)
  • 17.10.2014 * FILMETS BADALONA FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, Spain)
  • 17.10.2014 * 7th NORTHERN WAVE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, Iceland)
  • 18.10.2014 * 23rd HEARTLAND FILM FESTIVAL (Official Selection, USA)
  • 18.10.2014 * KAOHSIUNG FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, Taiwan)
  • 19.10.2014 * 13th INTERNATIONAL STUDENT AND VIDEO FESTIVAL OF BEIJING FILM ACADEMY (Official Selection, China)
  • 22.10.2014 * 10th FESTIVAL DE ANIMACIÓN FIDA CHILE (Official Selection, Chile)
  • 23.10.2014 * 7th BANJALUKA 2014 INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL (Official Selection, Bosnia-Herzegovina)
  • 23.10.2014 * 13th REGGIO FILM FESTIVAL (Int’l Short Film Contest, Italy)
  • 23.10.2014 * 12th INDEPENDENT SHORT FESTIVAL FILM FRONT (Official Selection, Serbia)
  • 24.10.2014 * 7th JANELA INTERNACIONAL DE CINEMA DO RECIFE (Int’l Short Film Competition, Brazil)
  • 24.10.2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE (GoSee/Update Event, Screening, Berlin, Germany)
  • 25.10.2014 * COLCHESTER FILM FESTIVAL (Official Selection, UK)
  • 25.10.2014 * 11th KONSTANZER KURZ.FILM.SPIELE (Official Selection, Germany)
  • 25.10.2014 * 6th RE ANIMANIA INT’L ANIMATION FILM FESTIVAL OF YEREVAN (Short Films Competition, Armenia)
  • 27.10.2014 * ANIMAE CARIBE ANIMATION AND NEW MEDIA FESTIVAL 2014 (Official Selection, Trinidad & Tobago)
  • 30.10.2014 * 14th ANIMATION ACADEMY AWARD (Animation School of Beijing Film Academy, Final Selection, China)
  • 30.10.2014 * KURZFILMWANDERUNG ERFURT 2014 (Screening, Germany)
  • 31.10.2014 * 44th KYIV INTERNATIONAL FILM FESTIVAL “MOLODIST” (Germany Shorts Night, Ukraine)
  • 01.11.2014 * 12th INTERNATIONAL FESTIVAL OF ANIMATED ARTS „MULTIVISION“ (Student Competition, Russia)
  • 07.11.2014 * 18th FESTIVAL INTERNATIONAL ÉCRAN LIBRE (Official Selection, France)
  • 07.11.2014 * 44th ALCINE – THE ALCALÁ DE HENARES / COMUNIDAD DE MADRID FILM FESTIVAL (European Competition, Spain)
  • 10.11.2014 * CINANIMA – FESTIVAL INTERNACIONAL DE CINEMA DE ANIMAÇÃO (Int’l Competition, Portugal)
  • 11.11.2014 * 31st KASSELER DOKUMENTARFILM- UND VIDEOFEST (Official Selection, Germany)
  • 12.11.2014 * 11th FESTIVAL INTERNACIONAL DE CORTOMETRAJES FENACO PERÚ 2014 (Official Selection, Cusco, Perú)
  • 13.11.2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE DÜSSELDORF (Screening, Germany)
  • 15.11.2014 * 6th BARCELONA CHILDREN’S FILM FESTIVAL (Official Selection, Spain)
  • 19.11.2014 * 12th FILMFEST DÜSSELDORF (Competition, Germany)
  • 19.11.2014 * TALLIN BLACK NIGHTS FILM FESTIVAL / 16th ANIMATION FILM FESTIVAL ANIMATED DREAMS (Student Competition, Estonia)
  • 20.11.2014 * 13th MAGMA INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Official Selection, Italy)
  • 20.11.2014 * 27th EXGROUND FILMFEST (Supporting film, Wiesbaden, Germany)
  • 21.11.2014 * 29th SCHWENNINGER KURZFILMFESTIVAL (Competition, Germany)
  • 24.11.2014 * 23rd EUROSHORTS 2014 (Official Selection, Poland)
  • 25.11.2014 * RETROSPECTIVE OF PRIZE-WINNING STUDENT FILMS OF HOLLAND ANIMATION FILM FESTIVAL (Screening, Utrecht, Netherlands)
  • 26.11.2014 * FILMZ – FESTIVAL DES DEUTSCHEN KINOS (Section andersARTig, Mainz, Germany)
  • 28.11.2014 * 20th LEUVEN SHORT FILM FESTIVAL (Animation Nations Program & Kids Program, Belgium)
  • 29.11.2014 * 24th LES NUITS MAGIQUES INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL (Official Selection, France)
  • 29.11.2014 * 6th WORDLESS INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL (Official Selection, Australia)
  • 29.11.2014 * 4th INT’L YOUTH FESTIVAL OF SHORT CINEMA AND ANIMATION METERS (Official Selection, Russia)
  • 12/2014 * NEW GERMAN DIRECTORS’ SHOWCASE STUTTGART (Screening, Germany)
  • 02.12.2014 * 10th EDUCATION FILM FESTIVAL (Youth Section, France)
  • 02.12.2014 * 18th INTERNATIONAL STUDENT FILM FESTIVAL CINEMAIUBIT (Official Selection, Romania)
  • 03.12.2014 * SIGGRAPH ASIA 2014 COMPUTER ANIMATION FESTIVAL (Official Selection, China)
  • 05.12.2014 * LUKSUZ FESTIVAL PO CENI FILMA 2014 (Official Selection, Slovenia)
  • 05.12.2014 * 5th FESTIVAL DE CINE Y VINO “CIUDAD DE LA SOLANA (Official Selection, Spain)
  • 08.12.2014 * 6th FICMEC - FESTIVAL INT’L DU COURT-METRAGE DES ESCOLES DE CINEMA (Official Selection, Beirut, Lebanon)
  • 11.12.2014 * 12th KATHMANDU INTERNATIONAL MOUNTAIN FILM FESTIVAL 2014 (Official Selection, Nepal)
  • 17.12.2014 * CULTURAL CENTER MJC DE SAINT RAMBERT (Short film program, Lyon, France)
  • 21.12.2014 * INTERNATIONAL SHORT FILM DAY ORGANIZED BY THE FEC FESTIVAL (Screening, Barcelona, Spain)
  • 03.01.2015 * ALLGÄUER FILMFESCHDIVAL 2015 (Screening, Germany)
  • 16.01.2015 * 12th SHORTS SOUP INT’L SHORT FILM FESTIVAL (Official Selection, Australia)
  • 16.01.2015 * 27th PREMIERS PLANS FESTIVAL (Animated Films Competition, France)
  • 26.01.2015 * BEST OF EUROPEAN SHORT FILM FESTIVAL AT MIT (Screening, USA)
  • 04.02.2015 * BEST OF LEUVEN SHORT FILM FESTIVAL (Screening, Belgium)
  • 12.02.2015 * PROVIDENCE CHILDREN’S FILM FESTIVAL 2015 (Official Selection, USA)
  • 20.02.2015 * 5th BELOIT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL (Official Selection, Beloit, Wisconsin, USA)
  • 20.02.2015 * FILMTAGE FRIEDRICHSHAFEN 2015 (Competition, Germany)
  • 23.02.2015 * 25th BAMBERGER KURZFILMTAGE (Competition, Germany)
  • 12.03.2015 * 16th BUNTER HUND – INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL MUNICH (Special Programme, Germany)
Díjak:
  • *DEFA FOUNDATION AWARD* *SPECIAL MENTION NATIONAL COMPETITION*
  • *SPECIAL MENTION-YOUNG ANIMATION, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL 2013 STUTTGART*
  • *JURY+AUDIENCE AWARD, KURZSUECHTIG 2013 �DAS LEIPZIGER KURZFILMFESTIVAL*
  • *BEST STUDENT FILM, NORTHWEST ANIMATION FESTIVAL*
  • *BACKUP AWARD, BACKUP FESTIVAL WEIMAR*
  • *ANIMATION AWARD, BACKUP FESTIVAL WEIMAR*
  • *HAMBURG ANIMATION AWARD 2013 + HARALD SIEPERMANN CHARACTER DESIGN PRICE 2013*
  • *SPECIAL DISTINCTION, SICAF*
  • *SPECIAL MENTION, SUPERTOON*
  • *AUDIENCE AWARD, FAVOURITES FILM FESTIVAL BERLIN*
  • *WINNER, ODERKURZ-FILMSPEKTAKEL*
  • *BEST ANIMATION FILM, AHOI*
  • *AUDIENCE AWARD, DOK LEIPZIG*
  • *SPECIAL PRIZE, ANIMAX SKOPJE FEST*
  • *SPECIAL DISTINCTION, PUCHON*
  • *VELIKI BRCKO PRIZE, PSSST! SILENT FILM FESTIVAL*
  • *SPECIAL MENTION, INTERFILM*
  • *GRADUATION SHORT FILM AWARD, EXTOTOONS*
  • *CHILDREN’S SHORT FILM AWARD: „KLEINER CHARLY“*
  • *3rd AWARD* *AUDIENCE AWARD, „STADTGESCHICHTEN“*
  • *BEST SHORT FILM PRIZE, ENVIRONMENTAL INTERNATIONAL FILM FESTIVAL*
  • *GRAND PRIX AWARD, ZOOM �ZBLIŻENIA*
  • *AUDIENCE AWARD, VIDEONALE*
  • *SPECIAL JURY PRIZE, SAN LUIS OBISPO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL*
  • *BEST ANIMATION AWARD* *FILM OF THE YEAR, WATERSPRITE*
  • *AWARD FOR THE BEST STUDENT SHORT FILM, ANIMA*
  • *GRAND PRIX EUROPESE STUDENTENFILM AWARD, HOLLAND ANIMATION FILM FESTIVAL*
  • *GRAND PIX OF THE INTERNATIONAL JURY, FESTIVAL INTERNATIONAL DU COURT METRAGE D但NIMATION*
  • *ANIMATION TROPHY, EUROPEAN CINEMA FESTIVAL OF LILLE*
  • *MOST INNOVATIVE SHORT FILM, REEL 2 REAL*
  • *ORIGINALITY PRIZE* *AUDIENCE PRIZE, TRES COURT INTERNATIONAL FILM FESTIVAL*
  • *BEST 2D SHORT FILM* *AUDIENCE AWARD, ANIMAYO*
  • *BEST FILM SECTION gMINISh, GOLDENER SPATZ*
  • *WINNER ANIMATION COMPETITION, CINESOGNI*
  • *BEST SHORT FILM, FICA*
  • *BEST ANIMATION/EXPERIMENTAL* *STUDENT JURY PRIZE, AMIRANI*
  • *3rd PRIZE, RUSSELSHEIMER FILMTAGE*
  • *1st PRIZE, SCHNONGS*
  • *SPECIAL ACKNOWLEDGEMENT, FESTIVAL DE CINEMA BRESCELLO*
  • *JURY’S AWARD IN THE ANIMATION CATEGORY, FESTIVAL INTERNACIONAL DE CORTOMETRAJES HAYAH*
  • *GOLDENES EINHORN, ALPINALE*
  • *SPECIAL MENTION, SHORTYNALE*
  • *BEST FILM IN SHORT NARRATIVE AND SHORT ANIMATION SECTION, LUCANIA FILM FESTIVAL*
  • *DIANA IN GOLD*
  • *2nd AUDIENCE AWARD, FILMFESTIVAL OBERURSEL*
  • *BuSho AWARD 2014 FOR BEST ANIMATION*
  • *BEST ANIMATION, SHORTVISIONS*
  • *AUDIENCE AWARD, EUROPEAN SHORT FILM FESTIVAL AT MIT*
  • *AUDIENCE PRIZE* *SPECIAL JURY PRIZE: FUNNIEST FILM, INTERNATIONAL ANIMATED FILM FESTIVAL KROK*
  • *1st JURY AWARD, FILMZEITKAUFBEUREN*
  • *3rd PRIZE, STADT ISST LAND FILM FESTIVAL*
  • *THE HONORABLE MENTION OF INTERNATIONAL JURY, EKOFILM*
  • *SPECIAL AWARD, BALKANIMA*
  • *BEST ANIMATION AWARD* *BEST MINI SHORT, SAPPORO*
  • *YOUTH JURY SHORT FILM AWARD, CINE’ECO SEIA*
  • *OUTSTANDING INTfL STUDENT FILM AWARD, INTERNATIONAL STUDENT AND VIDEO FESTIVAL OF BEIJING FILM ACADEMY*
  • *SPECIAL MENTION, BANJALUKA*
  • *JURY SPECIAL MENTION IN INTERNATIONAL SECTION, FILM FRONT*
  • *SPECIAL MENTION AWARD IN SHORT FILM CATEGORY, ANIMANIA*
  • *AWARD FOR EXCELLENT DIRECTOR, ANIMATION ACADEMY AWARD*
  • *AWARD FOR BEST SHORT FILM, ANIMATION ACADEMY AWARD*
  • *HONORABLY MENTION, FESTIVAL INTERNATIONAL ECRAN LIBRE*
  • ANIMPACT JURY SPECIAL PRIZE IN ANIMPACT ANIMATION FESTIVAL 2013 (Korea)
  • FBW (GERMAN FILM AND MEDIA REVIEW): SEAL OF APPROVAL: 'HIGHLY RECOMMENDED' & 'SHORT FILM OF THE MONTH'
Szél
Robert LÖBEL

1984-ben született Drezdában.Grafikát és illusztrálást tanult. A "Szél" vizsgadarabként szerepelt hamburgi tanulmányinak lezárásaként (University for Applied Sciences - HAW)

aug&ohr medien

Kapcsolódó anyagok:

Filmblokkok:

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák