www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 

 

 

 

 

"RAVAZDI PARASZTSZALON"

2024 TÉLI PROGRAMJAIBÓL

 

 

január 10. (szerda)
"A magyar improvizatív zene elméleti emberei"

sorozat

CSOBOD JUDIT PORTRÉ
*

január 17. (szerda)

"A magyar improvizatív- és népzene egyéniségei"

sorozat

NESZTOR IVÁN MUZSIKUS PORTRÉ

(dob)

*

január 24. (szerda)
"Régiós színész egyéniségek" sorozat

BENDE ILDIKÓ PORTRÉ

*

február 7. (szerda)
"A líra nagy egyéniségei" sorozat

VILLÁNYI LÁSZLÓ PORTRÉ

2. rész

*

február 14. (szerda)
"Akik sokakat befolyásolta" sorozat

IN MEMORIAM RÜTYI

barátai, pályatársai emlékeznek róla
*

február 21. (szerda)
"A magyar blues egyéniségei" sorozat

PRIBOJSZKI MÁTYÁS MUZSIKUS PORTRÉ

(ének - szájharmonika)
*

március 13. (szerda)
"Közösség- és fesztiválszervezők" sorozat

HARTYÁNDI JENŐ PORTRÉ

3. rész: a Mediawave első 10 éve
*

március 20. (szerda)
"Régiós képzőművész család" sorozat

ALKOTÁSZÉK PORTRÉ

Samu Eszter és Sándor József Péter Alkotász

 

*****

 

 

 

 

 

 

 

"RAVAZDI PARASZTSZALON"

2024 TÉLI PROGRAMJAIBÓL

 

 

január 10. (szerda)
"A magyar improvizatív zene elméleti emberei"

sorozat

CSOBOD JUDIT PORTRÉ
*

január 17. (szerda)

"A magyar improvizatív- és népzene egyéniségei"

sorozat

NESZTOR IVÁN MUZSIKUS PORTRÉ

(dob)

*

január 24. (szerda)
"Régiós színész egyéniségek" sorozat

BENDE ILDIKÓ PORTRÉ

*

február 7. (szerda)
"A líra nagy egyéniségei" sorozat

VILLÁNYI LÁSZLÓ PORTRÉ

2. rész

*

február 14. (szerda)
"Akik sokakat befolyásolta" sorozat

IN MEMORIAM RÜTYI

barátai, pályatársai emlékeznek róla
*

február 21. (szerda)
"A magyar blues egyéniségei" sorozat

PRIBOJSZKI MÁTYÁS MUZSIKUS PORTRÉ

(ének - szájharmonika)
*

március 13. (szerda)
"Közösség- és fesztiválszervezők" sorozat

HARTYÁNDI JENŐ PORTRÉ

3. rész: a Mediawave első 10 éve
*

március 20. (szerda)
"Régiós képzőművész család" sorozat

ALKOTÁSZÉK PORTRÉ

Samu Eszter és Sándor József Péter Alkotász

 

*****

 

 

etnik Archív
2024. február CsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCs Aktuális program:
2024.02.20.
0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

:: MEDIAWAVE 2002 :: MEDIAWAVE 2002 díjlista


A magyar filmes verseny díjazottjai


Egyéni teljesítmény különdíj
SZALKAI Zoltán (HUN): GYALOG A GULÁGON












SZALKAI Zoltán


Oktató film különdíj
JUHÁSZ Zsolt - SCHILLING Sára - SZALAY Péter (HUN): CSÚNYA BETEGSÉG














A leghumorosabb film különdíj
STEFANOVICS Angéla-VÉGH Zsolt-KÁLMÁNCHELYI Zoltán (HUN): LEGKISEBB FILM A LEGNAGYOBB MAGYARRÓL












STEFANOVICS Angéla-VÉGH Zsolt-KÁLMÁNCHELYI Zoltán



Legjobb dokumentumfilm
LAKATOS Róbert (ROM): CSENDORSZÁG












LAKATOS Róbert


Legjobb animációs film
KISPÁL Éva-Lévai Dóra (HUN): HÁROM NYULAK, ARANYALMAFA








KISPÁL Éva          Lévai Dóra







A nemzetközi filmes verseny díjazottjai


Dokumentumfilm különdíj
Sergey LOZNITSA (RUS): A TELEPÜLÉS / THE SETTLEMENT









Sergey LOZNITSA



„ARANYKOR” különdíj
John HAPTAS-Kristine SAMUELSON (USA): TIGRIS ZSOKÉ / RIDING THE TIGER











John HAPTAS & Kristine SAMUELSON


Legjobb ifjúsági film
Vira YAKOVENKO (UKR): CSIPKERÓZSIKA / SLEEPING BEAUTY









Vira YAKOVENKO 






Legjobb táncfilm
Han HOEZEN (HOL): ELSZAKÍTVA / TORN














Legjobb zenei film
Paul TANICUI (ROM): IAGALO











Paul TANICUI


Legjobb kisebbségi film
Jouni HILTUNEN (FIN): TOLVAJOK VILÁGA / THIEVES’ WORLD











Jouni HILTUNEN


Legjobb dokumentumfilm
Ella DAVLETSHINA (RUS): RETRO










Ella DAVLETSHINA

 



Legjobb animációs film
Robert BRADBROOK (GBR): HOME ROAD MOVIE









Robert BRADBROOK


Legjobb kísérleti film
Clara van GOOL (HOL): ZIKR













Legjobb „ARANYKOR” film
Zhanma ROMANOVA-Nikolay BORONIN-Sergey LANDO (RUS): GYÜJTEMÉNY / ANTHOLOGY















Legjobb kisjátékfilm
Luis PRIETO (ESP): BAMBOLEHO
















A zsűri kiemelt kísérleti film különdíja
Mike HOOLBOOM (CND): TOM
















A fesztivál fődíja
Grant THOBURN (GRB): ANYA, NÉZD! / MAMA, LOOK!














Zsűri
Jos STELLING – film- és színházi rendező (HOL)
TOLNAI Ottó – író, költő, kritikus (YUG)
Vivi DRAGAN Vasile - operatőr (ROM)
BALÁZS Attila - író (HUN)
KÔRÖSI Zoltán – író (HUN)
LOVAS Ildikó – író, szerkesztő (YUG)
Radu IGAZSAG – animátor, fotográfus, filmrendező (ROM)
GASPARIK Attila – színész, fesztiválszervező (ROM)
Richard KOVÁCIK – a Szlovák Filmintézet Archívumának vezetője (SLK)

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
2023.06.25. 015:05

Görög filmműhely-vezetők a somogyfajszi táborban

Két görög filmes műhelyvezető is lesz idén a Passport Controll - Nyári Berek Művészeti Műhelyek és Közösségi Együttléten. Karina Logothetis filmrendező és Vasilis Zlatanos sound designer idén elnyerték a legeredetibb kisjátékfilm díját a 33. alkalommal megrendezett Mediawave Filmszemlén, a Kavics (er. Pebble) című filmmel.

2023.05.12. 017:02

PÜNKÖSDI IMPROVIZÁCIÓK - találkozó Ravazdon

Május végén (május 26-28) jön a következő idei Mediawave fokozat Pünkösdi improvizációk címmel, amely a "klasszikus" Mediawave jazz, színházi, táncos és közösségi vonalát szándékozik feleleveníteni a ravazdi Őrhegy udvarházban. A program ide kattintva érhető el.

 

TAGSÁGOK
FŐ TÁMOGATÓ

A MŰKÖDÉS TÁMOGATÓJA

 

MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák