www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

etnik Archív
2019. szeptember VHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVH Aktuális program:
2019.09.16.
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

:: MEDIAWAVE 2014 :: MW2014 ZENEI PROGRAM :: ZENEI ELŐZETES PROGRAMTÁBLA

 

 

 

jazz - blues, improvizatív zene, ethno és autentikus népzene

 

ÁPRILIS 29. (kedd)

E nyitónapon az együttléten induló műhelyek mutatkoznak be egymásnak és az érdeklődőknek - zene, film, fotó, irodalom - kötetlen formában!

  KANTIN ERŐD
   
    12:00 MEDIAWAVE MŰVÉSZETI MŰHELYEK

(műhelyek indulása)

/az erőd különböző részein/

19:00 CSÁNGÁLLÓ (HUN)
20:15 ARTEM (Altáj)
20:30

TUDÓSOK (HUN)

 

SZABAD SZÍNPAD

21:30
        23:00 DJSILLÓ+PAMAX
 
ÁPRILIS 30. (szerda)
 
KIKÖTŐ UDVARI SZÍNPAD ÉKES SZÍNPAD
 
10:00

KISCSŐSZI JÓSZÁGKARÁM

(racka, kecske, szamár, juh)

/fasor sétány/

10:00 MEDIAWAVE MŰVÉSZETI MŰHELYEK

(műhelyek napi indulása)

/az erőd különböző részein/

16:00 MÁJUSFA ÖLTÖZTETÉS (Ács)
17:00

LOVASKOCSIS FELVONULÁS A MÁJUSFÁVAL

(Ács-Komárom között)

17:00 HÁRMAT EGYSZERRE

(komédia) -

AFFÉR-BUDAPEST előadása

/erődárok színpad/

18:00

MÁJUSFA ÁLLÍTÁS  - GARABONCIÁS NÉPTÁNCEGYÜTTES

18:30 RITKA MAGYAR FOLK BAND (HUN/SLK)

18:00

Kiállításnyitó:

TOLNAY IMRE - A BÁRKA

kiállítás és installáció

zene:

MIZSEI ZOLTÁN

(Ékes terem oldalszárny)

19:00

OCCUPY - Rasmussen & Dikeman & Stadhouders & Pándi

(DK/HOL/USA/HUN)

"erődfoglaló" szabadcsapat projektindító akciója

19:45

 

 

20:00

ARTEM (Dél-Szibéria)

altáji torokhangú énekes

FERENCZI GYÖRGY

& RACKAJAM (HUN)

    21:00 PAEFFGEN & DILL (SWI) ethno-jazz
22:00

RAPHAEL

WRESSNIG &THE SOUL GIFT BAND (AUT) blues - soul

    23:00

TRIO KONTRASZT (FRA/HUN) - Tickmayer/Grencsó/

Geröly

23:00

TÁNCHÁZ -

Ritka Magyar Folkband

(Klapka terem)

24:00

DRAPAN'S BLUE DEVILS (HUN)

+

JAM SESSION

 
 
MÁJUS 1. (csütörtök)
 

DÉLUTÁNI DUNA-PARTI KONCERTEK ÉS PRÓBÁK

BELSŐ KONFERENCIÁK, SZÍNHÁZI ELŐADÁSOK

DUNA-PART KONFERENCIATEREM KIKÖTŐ SZÍNPAD
   
09:00 KISCSŐSZI JÓSZÁGKARÁM

(racka, kecske, szamár, juh)

/fasor sétány/

10:00 MEDIAWAVE MŰVÉSZETI MŰHELYEK

(műhelyek napi indulása)

/az erőd különböző részein/

11:00

15:00

KÖZÖSSÉGI ÖRÖM ALKOTÁS

közös képzőművészeti alkotás a Duna-parton

 

11:00-

12:30

FELVIDÉKI NÉPI MŰHELY - A KIS-DUNÁTÓL A GARAMIG 1.rész
oktató: Oláh Attila és Kovács Anita (D.szerdahely)
zene: Ritka Magyar Folkband

11:00

16:00

ERŐDFOGLALÓ ZENEI AKCIÓK

/bárhol/

12:00  FILMES ASZTAL

           beszélgetés magyar filmesekkel

/kilátó/
egész nap

KÉTSZEMÉLYES SZÍNHÁZ - EGY SZÍNÉSZ ÉS TE

/bárhol/

14:00

ERŐDFOGLALÓ ZENEI ASZTAL

Occupy projekt beszélgetés /kilátó/

14:00-

15:30

FELVIDÉKI NÉPI MŰHELY - A KIS-DUNÁTÓL A GARAMIG 2.rész
oktatók: Oláh Attila és Kovács Anita (D.szerdahely)
zene: Ritka Magyar Folkband
14:00

AFFÉR-BUDAPEST:
Hármat Egyszerre
– komédiák

(Erődárok színpad)
15:00

A NINDZSA - KARAS (JPN) - igazi nindzsa

bemutató  és előadás

(Duna-part, ártéri erdő)

15:00 CIVIL HÁBORÚ ÉS BÉKE – BÉKE A HÁBORÚBAN
Beszélgetés Konok Tamás festőművésszel és dr. Pellek Sándor mellkasszebésszel
15:00

NYOMKÖVETŐK
Látványszínház és interaktív nyomozás

az Erőd kazamatarendsze-

rében (MÜSZI projekt)
    

 

 

16:00 SHAKESPEARE SZINIAKADÉMIA GÖMBÖC ÚR -zenés komédia (60')
(Erődárok színpad)
16:30

GERÖLY QUARTET (HUN) - free jazz

(Duna-part, ártéri erdő)

vala-

mikor

ASSALTIBRANCO SHOW (ITA)

akrobat, tűzfújó

16:00

NYITOTT REZERVÁTUM-WORKSHOP (ÚJ FORRÁS Nyitott Szerkesztőségi ülés)

(a helyszínen találják meg a helyét)

17:30

SZERELEMPATAK "filmes asztal"

- beszélgetés Sós Ágnes rendezővel és három főszereplő nénivel

17:00 TÉRFOGLALÁS SZAVAKKAL – SZAVAK TÉRFOGLALÁSA
délutáni nyilvános próbálkozás - ÚJ FORRÁS projekt
18:00

CACTUS TRUCK (HOL/USA) - free jazz

(Duna-part, ártéri erdő)

18:00-

19:00

CSEREBERE IDŐ

(erődárok, a csallóközi asztal szomszédságában)

18:00 CSILLAGHULLÁS
A Szabotázs Színházi Műhely előadása
(az erőd egy rejtett zuga)
 

18:30-

19:30

CSALLÓKÖZI ASZTAL
benne: Csallóközi Táncegyüttes és a nádszeg asszonyok bemutatkozása
20:00

AURÓRA (HUN) - punk - akusztikus verzió

(Duna-part, ártéri erdő)

 
KONCERT PROGRAMOK

KONFERENCIATEREM

UDVARI SZÍNPAD ÉKES SZÍNPAD
 
     
  
  
19:00 CHINO SHUICHI & TRISTAN HONSINGER (JPN/HOL)
   21:00

ELLIOT SHARP & TERRAPLANE QUARTET (USA) különutas New York-i

ikon - blues, jazz, noise, no wave rock, techno music

   22:00 HUMBLE GRUMBLE (BEL) - crazed jazzy and avant-proggy
23:00

TERRA PROFONDA (ITA) - new blues

/konferenciaterem/

23:00

SPINIFEX BOLLYCORE (HOL/GER/POR/IND/

BEL) - new ethno jazz

24:00

MOLDVAI TÁNCHÁZ

zene:

CSÁNGÁLLÓ

(fogadótér)

24:00

BABA ZULA (TUR) -

Isztanbul új hangjai - török pszihedelikus etno

 
 
MÁJUS 2. (péntek)
 
EGYÉB HELYSZÍNEK - PRÓBÁK ÉS KONFERENCIÁK
EGYÉB HELYSZÍNEK KONFERENCIATEREM KIKÖTŐ SZÍNPAD

09:00 KISCSŐSZI JÓSZÁGKARÁM

(racka, kecske, szamár, juh)

/fasor sétány/

10:00 MEDIAWAVE MŰVÉSZETI MŰHELYEK

(műhelyek napi indulása)

/az erőd különböző részein/

 
12:00

NEMZETKÖZI FILMES ASZTAL

(kilátó)

10:00-

13:00

MEDIAWAVE FILMFÓRUM 5. – A KRITIKUS FELELŐSSÉGE?

filmszakmai

konferencia


11:00-

12-30

és

14:00-

15:30

FELVIDÉKI NÉPI MŰHELY

Oktatók: Oláh József és Oláh „Ketti” Ivett (Szécsény)
Zene: Németh Dénes és zenekara
14:00

SZABAD ZENEI ASZTAL

Szabados György 75 éves lenne - besz. Grencsó-Benkő-Geröly

16:00

-

18:00

SZABAD AZ ASZTAL

bármely csoport jelentkezhet a saját bemutatkozó asztalával (erődárok)

13:00-

15:30

ÚTON / ON THE ROAD – TÖRTÉNELEM-

TUDOMÁNYI KONFERENCIA

   
15:00

NYOMKÖVETŐK

látványszínház és interaktív nyomozás

(kazamata)
15:00 NYITOTT REZERVÁTUM-WORKSHOP (ÚJ FORRÁS Nyitott Szerkesztőségi ülés)

(a helyszínen találják meg a helyét)

egész nap KÉTSZEMÉLYES SZÍNHÁZ - EGY SZÍNÉSZ ÉS TE

/bárhol/

16:00 Az AFFÉR-BUDAPEST előadása (60')
Hármat Egyszerre – komédiák (erődárok)
16:00 BOR(kul)TÚRA - zenés irodalmi kalandozás a bor körül (kazamatatúra)    
           
KONCERT ÉS SZÍNHÁZI PROGRAMOK
DUNA-PART UDVARI SZÍNPAD ÉKES SZÍNPAD
 
15:00 REJTETT DIMENZIÓK - BATARITA & KARAS (HUN/JPN)

egész

nap

OCCUPY - ERŐDFOGLALÓ ZENEI AKCIÓK
   

valamikor ASSALTIBRANCO SHOW (ITA)

akrobat, tűzfújó 

16:30 IQ+1 (CZE) - elektronikus zajzene és tánc a vízparton
17:30

ALTEREGO DUÓ (HUN) - Gerlóczy Zsigmond & Müller Péter Sziámi

18:00

-

19:00

CSEREBERE IDŐ

Ha hozol! Viszel!

Lehet cserélni:bor, pálinka, kolbász, méz, lekvár, és a sor végtelen, valamint eszméket, kulturális termékeket is.

18:00

-

19:00

ANDALÚZ  ASZTAL

étel, ital, flamenco zene, tánc, taps és ének

19:00 SANTA DIVER (HUN) - kortárs jazz 19:00 THE THING (SWE/NOR) - szabad zene

20:15

FLÁRE BEÁS BANDA

(HUN) -

magyar cigány

népzene

 

20:45

 

ERDÉLYI GYÖRGY

vers Szabados Györgyről

 

21:00 GRENCSÓ PLAYS SZABADOS (HUN/SRB) Esküvő / Fohász / Adyton
22:00 GENTRY SULTAN (HUN) ex-Pop Ivan
22:00

TÁNCHÁZ

zene: Németh Dénes és zenekara

/fogadótér/

23:00 ALBATRE (POR/GER) - kisérleti zene
24:00 CARMENSITA & RAMADOGS (ITA/MAROCO) + ASSALTIBRANCO SHOW + CARMENSITA ZENEI MŰHELY ZÁRÓKONCERT
 
 
MÁJUS 3. (szombat)
 
DUNA-PART
DUNA-PART ERŐDÁROK-KIKÖTŐ KIKÖTŐ SZÍNPAD
 
 

09:00 KISCSŐSZI JÓSZÁGKARÁM

(racka, kecske, szamár, juh)

/fasor sétány/

10:00 10:00 MEDIAWAVE MŰVÉSZETI MŰHELYEK

(műhelyek napi indulása)

/az erőd különböző részein/

11:00-

12:30

FELVIDÉKI NÉPI MŰHELY próba:

MEDVESALJI TÁNCOK

Oktatók: Sáfrán Balázs és Gyetvai Júlia (Csákberény – Losonc) + Zene: Fajkusz Banda

12:00-

18:00

„TERÜLJ, TERÜLJ PLACC” - CSEREBERE IDŐ

+

KÖZÖSSÉGI FŐZÉS - ízek és illatok kavalkádja, nyáreleji népi bogrács kavalkád

12:00

NEMZETKÖZI FILMES ASZTAL

(kilátó)

13:00

ÖRDÖNGŐS ZENETANODA BEMUTATKOZÁSA

(HUN/SLK)

(kikötő színpad)

14:00

ÚJHOLD RÉGI ZENE- ÉS TÁNCEGYÜTTES TÁNCOS IDŐUTAZÁSA

14:00-

15:30

FELVIDÉKI NÉPI MŰHELY próba:

OPÁLHEGYI SZLOVÁK TÁNCOK

Oktatók: Vlado Michalko és Krausz Ágnes  + Zene: Muzička (Pozsony)

15:00

PALÁSTI ASZTAL

felvidéki falu ételei és italai, néprajzi gyűjteménye

15:00

Moliere: GÖMBÖC ÚR -zenés komédia
A SHAKESPEARE SZINIAKADÉMIA

(Erődárok színpad)
15:00 FAJKUSZ BANDA (HUN)
16:00

MÉHKAS FÉNYFESTŐ-DIA WORKSHOP

(Duna-part)

16:00

FOCIMECCS

MTVA-MEDIAWAVE válogatott

(tank mellett)

16:00

BOLGÁR ASZTAL

étel, ital, zene, beszélgetés

16:00

ARTEM (Altáj/RUS)

torokhangú énekes és muzsikus

16:00

KARAVÁN SZÍNHÁZ:

A SHOW FOLYTATÓDIK

(Ékes terem)

16:30

 

 

17:00

MUZIČKA (SLK)

szlovák népzene

 

TÉRFOGLALÁS SZAVAKKAL - SZAVAK TÉRFOGLALÁSA

(valahol)

16:30 PÁRHUZAMOS KULTÚRÁÉRT DÍJAK ÁTADÁSA

(Duna-part)

 

 

17:00 FILM ÉS FOTÓ MŰHELY ZÁRÓVETÍTÉS

(faházmozi) 

17:00

CIGÁNY ASZTAL

Romungro Gipsy Band – ének és tánctanítás, cigánylecsó

17:00

JÁNOS VITÉZ - Boka Gábor (HUN)

vásári komédia


18:00

 

 

 

 

ÉSZT ASZTAL

étel, ital, beszélgetés

 

17:15 KULCSÁR BÉLA I. VILÁGHÁBORÚS KATONADALOKAT JÁTSZIK  KARSAI KLÁRÁVAL ÉS A „HEIMATKLÄNGE” NÉMET KÓRUSSAL
18:00 KÓRTERMI KAPRICCIÓ - A Szabotázs Színházi Műhely (Filmmúzeum)
18:00 KÁTAI ZOLTÁN (HUN) 19:00 LENGYEL ASZTAL
étel, ital, beszélgetés
19:00 FILMFESZTIVÁL DÍJÁTADÓ ÜNNEPSÉG (Ékes terem) 19:00

ROMUNGRO GIPSY BANDA (HUN)

magyar cigány népzene

20:00

COLOMBRE BAND

(HUN)

21:00

MONOSTORI ZÖLDELÉSÜNNEP

zene-tánc-tűz-víz-fényfestés a Duna-parton

benne - Both Miklós Roma&Magyar Progresszív Zenei Műhelye, andalúz flamenco muzsikusok, altáji torokhangú énekes, fehérvári fényfestők, pásztortáncok - Kovács Norbert "Cimbi" és barátai, stb.

22:30

TŰZESÍJÁSZ BEMUTATÓ

szentgáli Megyer Sarja Egyesület

(sétány)

23:00 DJ PENGUIN SOUND SYSTEM (HUN) "Kislemezek a nagyvilágból"
MONOSTORI ERŐD
KANTIN / UDVAR ÉKES SZÍNPAD UDVARI SZÍNPAD
 
22:30

LAKATOS MÓNIKA &

ROMENGO (HUN)

magyar cigány népzene, ethnozene

23:30

ZÁRÓTÁNCHÁZ

Fajkusz Banda (Sopron), Muzička (Pozsony)

/kantin/

23:30

DAVINIA JAÉN FLAMENCO GROUP (ESP)

eredeti andalúz flamenco zene és tánc

(Ékes terem)

00:30

BALCONY PLAYERS (HOL/BEL/SWE/USA)

balkáni cigányzene

+ BALCONY & CSÁNGÁLLÓ ZENEI MŰHELY ZÁRÓ

 

 

 

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák